Regele Fotbal: Cupa Mondială FIFA – Brazilia 2014

În 12 iunie 2014 începe Campionatul Mondial de fotbal, cel mai așteptat eveniment sportiv al anului. Cele 32 de țări calificate și-au înscris loturile definitive, cu cei 23 de fotbalișt, în 2 iunie a.c..

Ce meciuri de fotbal de la Cupa Mondială  vom putea vedea la televiziunile din România?

cupa mondiala de fotbal

Grupa A

Program meciuri:

12 iunie, ora 23, Brazilia – Croația   

13 iunie, ora 19, Mexic – Camerun  

17 iunie, ora 22, Brazilia – Mexico    

19 iunie, ora 1, Camerun – Croația  

23 iunie , ora 23, Camerun – Brazilia       

23 iunie, ora 23, Croația – Mexic

 

Grupa B

Program meciuri:

13 iunie, ora 23, Spania – Olanda    

14 iunie, ora 1, Chile – Australia    

18 iunie, ora 19, Australia – Olanda

18 iunie, ora 22, Spania – Chile    

23 iunie, ora 19, Olanda – Chile    

23 iunie, ora 20:40, Australia – Spania

 

 

Grupa C

Program meciuri:

14 iunie, ora 19, Columbia – Grecia    

15 iunie, ora 4, Coasta de Fildeș – Japonia    

19 iunie, ora 19, Columbia – Coasta de Fildeș    

20 iunie, ora 1, Japonia – Grecia    

24 iunie, ora 23, Japonia – Colombia    

24 iunie, ora 23, Grecia – Coasta de Fildeș

 

Grupa D

Program meciuri:

14 iunie,ora 22, Uruguay – Costa Rica    

15 iunie, ora1, Anglia – Italia    

19 iunie, ora 22, Uruguay – Anglia    

20 iunie, ora 19, Italia – Costa Rica  

24 iunie, ora 19, Italia – Uruguay    

24 iunie, ora 19, Costa Rica – Anglia

 

Grupa E

Program meciuri:

15 iunie, ora 19, Elveția – Ecuador    

15 iunie, ora 22, Franța – Honduras    

20 iunie, ora 23, Elveția – Franța    

21 iunie, ora 14, Honduras – Ecuador    

25 iunie, ora 23, Honduras – Elveția    

25 iunie, ora 23, Ecuador – Franța

 

Grupa F

Program meciuri:

16 iunie, ora 1, Argentina – Bosnia & Herțegovina

16 iunie, ora 23:40, Iran – Nigeria    

21 iunie, ora 19, Argentina – Iran    

22 iunie, ora 1, Nigeria – Bosnia & Herțegovina

25 iunie, ora 19, Nigeria – Argentina    

25 iunie, ora 20, Bosnia & Herțegovina – Iran

 

Grupa G

Program meciuri:

16 iunie, ora 20, Germania – Portugalia    

17 iunie, ora 1, Ghana – USA    

21 iunie, ora 22, Germania – Ghana    

23 iunie, ora 1, USA – Portugalia    

26 iunie, ora 19, USA – Germania    

26 iunie, ora 19, Portugalia – Ghana

 

Grupa H

Program meciuri:

17 iunie, ora 19, Belgia – Algeria    

18 iunie, ora 1, Rusia – Coreea de Sud    

22 iunie, ora 19, Belgia – Rusia    

22 iunie, ora 22, Coreea de Sud – Algeria    

26 iunie, ora 23, Coreea de Sud – Belgia    

26 iunie, ora 00:40, Algeria – Rusia

 

Meciurile de la Cupa Mondială transmise la televiziunile din România:

 

12 iunie: Grupa A: Brazilia – Croatia, la Sao Paulo, ora 23.00, TVR 1, TVR HD, TVR HD

13 iunie: Grupa A: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa BSpania – Olanda, la Salvador, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

14 iunie: Grupa C: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa D: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa C: Coasta de Filde§ – Japonia, la Recife, ora 04.00, TVR 1, TVR HD

 

15 iunie: Grupa D: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa E: Elvetia – Ecuador, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Franta – Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Argentina – Bosnia-Hertegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

16 iunie: Grupa G: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: Ghana – SUA, la Natal, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

17 iunie: Grupa H: Belgia -Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

18 iunie: Grupa B: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Camerun – Croatia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa B: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00, TVR 1

 

19 iunie: Grupa C: Columbia – Coasta de Filde§, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1

Grupa D: Uruguay -Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa C: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

20 iunie: Grupa D: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa E: Elvetia – Franta, la Salvador, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

21 iunie: Grupa F: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa F: Nigeria – Bosnia-Hertegovina, la Cuiaba, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

 

22 iunie: Grupa H: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00, TVR 1, TVR HD

Grupa G: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

 

23 iunie: Grupa B: Australia – Spania, la Curitiba, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Olanda -Chile, la Sao Paulo, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa A: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

Croatia – Mexic, la Recife, ora 23.00, TVR 2

 

24 iunie: Grupa D: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Costa Rica -Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00, TVR 2

Grupa C : Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23.00, TVR 2

Grecia – Coasta de Fildeș, la Fortaleza, ora 23.00, TVR 1, TVR HD

 

25 iunie: Grupa F: Nigeria -Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00, TVR 1

Bosnia-HerȚegovina – Iran, la Salvador, ora 19, TVR 2

Grupa E Honduras – Elvetia, la Manaus, ora 23, TVR 2

Ecuador – Franta, la Rio de Janeiro, ora 23, TVR 1, TVR HD 

 

26 iunie: Grupa G SUA – Germania, la Recife, ora 19, TVR 2

Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19.00, TVR 1, TVR HD

Grupa H : Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23, TVR 1, TVR HD

Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 23.00 TVR 2

 

28 iunie, Belo Horizonte, 1 A – 2B, ora 19, TVR 1,TVRHD

28 iunie, Rio de Janeiro, 1 C – 2D, ora 23, TVR 1.TVRHD

 

29 iunie, Fortaleza, 1 B – 2A, ora 19, TVR 1.TVRHD

 

29 iunie, Recife, 1 D – 2C, ora 23, TVR 1,TVRHD

 

30 iunie, Brasilia, 1 E – 2F, ora 19, TVR 1.TVRHD

 

30 iunie,  Porto Alegre, 1 G – 2H, ora 23, TVR 1.TVRHD

1 iulie, Sao Paulo,  1 F – 2E, ora 19, TVR 1.TVRHD

1 iulie, Salvador, 1 H – 2G, ora 23, TVR 1.TVRHD

4 iulie, Fortaleza, Sfert 2, ora 23, TVR 1.TVRHD

4 iulie, Rio de Janeiro, Sfert 1, ora 19, TVR 1.TVRHD

5 iulie, Salvador, Sfert 4,  ora 23, TVR 1.TVRHD

5 iulie, Brasilia, Sfert 3, ora 19, TVR 1.TVRHD

8 iulie, Belo Horizonte,  SEMIFINALA 1, ora 23, TVR 1.TVRHD

9 iulie, Sao Paulo, SEMIFINALA  2, ora 23, TVR 1.TVRHD

12 iulie,  Brasilia, Finala mică, ora 23, TVR 1.TVRHD

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *