Turneul Internațional de Box „Cupa Revoluției” 2018 la bilanț

Spread the love

Loading

”Cupa Revoluției” la box , a 28-a ediție, care a avut loc pe terenul sălii sporturilor ”Constantin Jude”, din Timișoara, s-a încheiat în ziua 8 decembrie 2018. 

În ziua a doua a competiției au fost înscriși următorii sportivi:

– Copii, 36 kg 3X 1’: Trulea Darian (C.S.M. Reșița) – Krstic Velko (BK Loznica, Serbia);

– Copii, 65 kg 3X 1’: Radu Denis (L.P.S. Banatul) – Komarcevic Ognean (BK Loznica, Serbia);

– Copii, 38,5 kg 3X 1,5’: Oprea Cătălin (L.P.S. Banatul) – Lupșa Casian (CS Jimbolia);

– Cadeți: 52 kg 3X 1,5’: Ailincai Lucian (CS Banatul) – Boljovac Vladimir (BK Rokica Loznica);

– Cadeți, 59 kg 3X 1,5”: Pârvu Raul (L.P.S. Banatul) – Simic Rasko (BK Rokica Loznica, Serbia);

– Cadeți, 76 kg 3X 1,5’: Strungariu Raul (L.P.S. Banatul) – Lazarovic Vlad (CSM Lugoj);

– Juniori, 48 kg 3X 2’: Ostan Elisabeta (L.P.S. Banatul) – Tuce Gabriela (CS Turnu severin);

– Juniori, 57 kg 3X 2’: Kundakovic Petar (Dinamo Pancevo, Serbia) – Suljic Edin (BK Rokica Loznica);

– Juniori, 60 kg 3X 2’: Gruia Zoli (CSM Lugoj) – Petrovic Aleksa (Dinamo, Pancevo, Serbia);

– Juniori, 63kg  3X 2’: Ilie Alexandru (LPS Banatul) – Voivodic Dusan (BK Sajkasi Jabali);

– Juniori, 66 kg 3X 2’: Crișan Andrei (CSM Timișoara) – Controiu Ionuț (Basti Box Salonta);

– Juniori 70 kg 3X 2’: Vițelariu Darius (LPS Banatul) – Nițu Narian (Reșița);

– Juniori 75 kg 3X 2’: Andrițoiu Alex (LPS Banatul) – Doru Cristian (Pantera Akademy);

– Juniori, 80 kg 3X 2’: Dobren Daniel (LPS Banatul) – Bobei Dragoș (LPS Banatul);

– Tineret 56 kg 3X 3’: Albu Florian (LPS Banatul) – Oimcevski Nemania (Dinamo Pancevo, Serbia);

– Tineret, 60 kg 3X 3’: Doda Fernando (CSM Timișoara) – Dimcevski Damjan (Dinamo Pancevo, Serbia);

– Tineret, 69 kg 3X 3’: Dragalina Radu (CSM Timișoara) – Alsarhan Omar (Viitorul Timișoara);

– Tineret, 91 kg 3X 3’: Aljaris Marwan (Pantera Akademy) – Milovanovic Nikol (BK Loznica);

 

Meciurile au fost caștigate de următorii sportivi:

– Copii, 36 kg 3X 1’: Trulea Darian (C.S.M. Reșița);

– Copii, 65 kg 3X 1’: Radu Denis (L.P.S. Banatul);

– Cadeți, 38,5 kg 3X 1,5’: Lupșa Casian (CS Jimbolia);

– Cadeți: 52 kg 3X 1,5’: Boljovac Vladimir (BK Rokica Loznica);

– Cadeți, 59 kg 3X 1,5”: Simic Rasko (BK Rokica Loznica, Serbia);

– Cadeți, 76 kg 3X 1,5’: Lazarovic Vlad (CSM Lugoj);

– Juniori, 48 kg 3X 2’: Ostan Elisabeta (L.P.S. Banatul); 

– Juniori, 57 kg 3X 2’: Suljic Edin (BK Rokica Loznica);

– Juniori, 60 kg 3X 2’: Gruia Zoli (CSM Lugoj);

– Juniori, 63kg  3X 2’: Voivodic Dusan (BK Sajkasi Jabali);

– Juniori, 66 kg 3X 2’: Crișan Andrei (CSM Timișoara); 

– Juniori 70 kg 3X 2’: Vițelariu Darius (LPS Banatul); 

– Juniori 75 kg 3X 2’: Doru Cristian (Pantera Akademy);

– Juniori, 80 kg 3X 2’: Bobei Dragoș (LPS Banatul);

– Tineret 56 kg 3X 3’: Albu Florian (LPS Banatul);

– Tineret, 60 kg 3X 3’: Doda Fernando (CSM Timișoara);

– Tineret, 91 kg 3X 3’: Aljaris Marwan (Pantera Akademy).

 

Din păcate această tradițională gală de box nu s-a bucurat de atenția mass-mediei și nici de spectatorii iubitori de box.

Oranizatori intenționează sa schimbe denumirea acestei competiții numită „Cupa Revoluției”.

Elvis Dascălu